Szkolne Koło Wolontariatu

Zbiórka karmy dla Krasnostawskiej Grupy VIVA

Krasnostwaska Grupa VIVA lokalną grupą Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA!, która jest pozarządową organizacją pożytku publicznego. Grupa od początku składa się wyłącznie z wolontariuszy. Koordynatorzy także są wolontariuszami i nie otrzymują żadnego wynagrodzenia. Wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowie udało nam się zebrać karmę dla bezdomnych i opuszczonych psów i kotów z terenu naszego powiatu. Opiekun SKW - pani E. Bielak - w imieniu wszystkich uczniów, serdecznie dziękuje wszystkim miłośnikom zwierząt, którzy wsparli naszą akcję.

Wiosenny kiermasz Żyj zdrowo i owocowo

Klasy I-III zaprezentowały w marcu 2016 roku swoje stoiska w budynku Gimnazjum w Gorzkowie. Każda klasa starała się przedstawić ekologiczną żywność, promując przy tym zdrowy tryb życia. W programie klasy I-III zaprezentowały się więc w owocowo-słodkim repertuarze. Każdy mógł tym samym wesprzeć nasz cel - zbiórkę środków czystości dla Jakuba Szadyna. Nad całością czuwał opiekun SKW Pani E.Bielak.
Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości uczniów oraz ich wychowawców, a także rodziców, na kiermaszu udało się zebrać środki czystości na łączną kwotę ponad 1000 zł. Jest nam miło przekazać serdeczne podziękowania od pana Szadyna, który docenił zaangażowanie całej szkoły w pomoc materialną dla syna. Wszystkim bardzo serdeczne podziękował za okazaną pamięć i wsparcie.

Liderzy SKW zadecydowali, że należy wesprzeć Fundację World Wide Fund for Nature (WWF-czyli Światowy Fundusz na rzecz Przyrody; dawniej World Wildlife Fund). Jest to organizacja pozarządowa i ekologiczna o charakterze międzynarodowym. Powstała w 1961 roku. Misją WWF jest powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego Ziemi i stworzenie przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą. Na rzecz tej fundacji przekazano kwotę 75 zł.